fbpx

Oferujemy pakiet usług, które kompleksowo wspierają i ułatwią przejście procesu wymiany używanego sprzętu komputerowego w firmie:

 • audyt techniczny stanu używanych w firmie komputerów,
 • wycena realnej wartości po eksploatacji,
 • odkup używanego sprzętu komputerowego lub pośrednictwo w ponownej sprzedaży np. dla pracowników firmy.
SELKEA - skup / audyt / wycena

ODKUP sprzętu komputerowego

Prowadzimy stały odkup używanego sprzętu komputerowego, laptopów, serwerów, urządzeń peryferyjnych, podzespołów, smartfonów po zakończeniu okresu ich eksploatacji w FIRMIE.

Działamy zarówno na poziomie jednorazowych transakcji, jak i stałej współpracy.

Oferujemy doradztwo i wsparcie na każdym etapie wymiany sprzętu komputerowego w firmie. Wdrażamy optymalne rozwiązania dla naszych partnerów biznesowych.

AUDYT techniczny sprzętu komputerowego

Przeprowadzamy profesjonalny audyt techniczny sprzętu komputerowego, który pozwoli określić jego funkcjonalność i wartość rynkową. Audyt dotyczy:

 • oceny parametrów wizualnych: A+, A i B,
 • audyt parametrów technicznych, czyli testowanie i obrazowanie dysku,
 • PC, MAC, smartfony, tablety, ANDROID, IOS, monitory, napędy dysków, drukarki, dyski flash i urządzenia USB.
 • PC, MAC
 • Smartfony / tablety / Android / iOS

 • Monitory, napędy dysków, drukarki

 • Dyski FLASH i urządzenia USB

Audyt jest niezbędny do przygotowania realnej wyceny wartości rynkowej sprzętu. Dotyczy każdego urządzenia.

Dla Klientów SELKEA przygotowujemy specjalistyczny raport i zestawienie danych.

WYCENA sprzętu komputerowego

Zespół Selkea świadczy usługi wyceny realnej wartości poleasingowego lub używanego sprzętu komputerowego, serwerów, urządzeń peryferyjnych, smartfonów, akcesoriów i podzespołów.

SelkeaLAB

 • innowacyjna przestrzeń
 • zespół specjalistów
 • aparatura / software
 • ograniczona strefa dostępu
 • know how firmy

Procedury

 • procedura RODO
 • polityka informacyjna
 • gwarancja poufności / NDA

Przyjazne dla otoczenia

 • zgodnie z globalną normą 3R
 • zgodne z ECO IT
 • wpis BDO: nr 000144377

Co powinieneś wiedzieć

Odkup sprzętu najlepszym sposobem na przekazanie zalegającej elektroniki

Jeżeli Twoja firma posiada zalegający sprzęt elektroniczny, możesz przechowywać go w magazynie lub skorzystać z oferty odkupu, zyskując środki finansowe na zakup nowocześniejszych urządzeń. Skup sprzętu jest sprawnie działającą firmą, oferującą rzetelne usługi dla firm i osób prywatnych. Większość osób obawia się, iż niesprawne komputery, monitory lub inny sprzęt elektroniczny mogą stanowić cenne źródło danych prywatnych lub firmowych, zwłaszcza jeżeli sprzęt jest uszkodzony, a co za tym idzie na własną rękę nie ma możliwości osobistego usunięcia ważnych, poufnych informacji. Wykup działa na zasadzie rzetelności, dbając o poufność informacji, zawartych w sprawnych lub uszkodzonych urządzeniach, będących przedmiotem umowy. Pliki cookies, zapisywane w urządzeniu po przeglądaniu stron internetowych również zostaną usunięte.

Czy usunięcie danych w skupie będzie nieodwracalne?

Firma, oferująca usługi skupu komputerów firmowych pozbywa się wszelkich danych, zapisanych na urządzeniu. W tym celu nadpisywanie kodu odbywa się trzykrotnie, aby wykluczyć jakąkolwiek możliwość przedostania się informacji firmowych lub prywatnych w ręce nowego właściciela sprzętu. Skup działa na takich zasadach, iż wyrażają Państwo zgodę na usunięcie danych z urządzenia oraz umieszczenie go jako sprzętu elektronicznego używanego w ogłoszeniu sprzedażowym. Nieużywany przez Państwa sprzęt może okazać się sprawnie działającym urządzeniem, z którego można jeszcze korzystać. Najbardziej atrakcyjne są dla nas komputery, laptopy pięcioletnie i młodsze, nieuszkodzone, kompletne.

Co ma wpływ na cenę skupu?

Skup komputerów to praca doświadczonych, zaangażowanych pracowników, którzy obiektywnie dokonują wyceny urządzeń, przeznaczonych do kolejnej transakcji. Odkup sprzętu odbywa się w oparciu o ustaloną kwotę, na podstawie stanu technicznego, modelu, rocznika produkcji oraz marki. Czynniki, mające wpływ na wartość sprzętu ustalane są indywidualnie, zależne są również od cen rynkowych danego sprzętu. Sprawnie działające komputery posiadają, najwyższą wartość na rynku wtórnym, a to oznacza, że na ich odsprzedaży do skupu można wyjść na korzystnych zasadach. 

Do kogo kierowana jest oferta skupu?

Działalność firmy skierowana jest do osób, które posiadają zalegający, nieużywany już sprzęt komputerowy, zarówno z użytku prywatnego (pojedyncze sztuki), jak w duże ilości komputerów firmowych, które zawierają DANE osobiste lub służbowe. Aby upewnić Państwa w przekonaniu, iż oddanie sprzętu do skupu to dobry pomysł, gwarantujemy certyfikaty dbałości o środowisko, protokoły z trwałego zniszczenia zapisów, monitorowany transport urządzeń, zawierających ściśle poufne dane. Oferta kierowana jest dla tych z Państwa, którzy cenią czas, sprawdzone rozwiązania oraz wspierają postawy proekologiczne. Dzięki możliwości ponownego użycia ograniczona zostaje emisja przy produkcji nowych urządzeń. 

Czym wyróżnia się rzetelny skup?

Informacje w komputerze są często osobistymi, wrażliwymi danymi, które nie mogą zostać przekazane kolejnym użytkownikom. Z tego względu rzetelny skup dba o trwałe usunięcie wszelkich plików, zapisanych na twardym dysku. Cena za elektronikę używaną jest uczciwa, odpowiadająca wymienionym czynnikom. Sprawnie działający skup oferuje natychmiastową wypłatę gotówki. Skupujemy sprzęt w każdym stanie technicznym, jednak największą wartość mają sprawne urządzenia. Uzyskując Państwa zgodę w umowie, pozbędziemy się znaku firmowego oraz wszelkich przejawów Państwa użytkowania sprzętu elektronicznego.

Jak skorzystać z oferty skupu komputerów?

Sposobem na przekazanie sprzętu it jest wypełnienie formularza kontaktowego na stronie internetowej lub kontakt telefoniczny. Podczas pierwszego kontaktu zostanie przeprowadzona rozmowa, mająca na celu wstępne ustalenie wartości sprzętu. Jeżeli zaakceptują Państwo warunki współpracy, będziemy oczekiwać na dostarczenie sprzętu. Jeżeli okaże się, że komputer nie jest już wartościowy, w ofercie mamy utylizację sprzętu it. Powierzając nam odpowiedzialne zadania nie muszą Państwo martwić się o ich należyte wykonanie. Działamy zgodnie z przepisami prawa oraz zasadami ekologii, co stanowi dodatkową wartość dla naszego klienta. Nasze prace prowadzimy kompleksowo, aby zarówno zbywający, jak i nowy nabywca mogli być zadowoleni z efektów współpracy z naszą firmą. Kompleksowo i profesjonalnie, z konkurencyjnymi cenami.