Jak znaleźć idealny dla naszych potrzeb komputer i nie przepłacać? Czy komputer poleasingowy to dobry pomysł? 

W naszej codziennej pracy skupiamy się na niszczeniu danych wrażliwych dla współpracujących z nami firm, zgodnie z przepisami o przetwarzaniu danych osobowych. Ale również zajmujemy się odkupem używanych komputerów od korporacji, które wycofują sprzęt z użytku po kilku latach eksploatacji. Mowa tutaj przede wszystkim o sprzętach biznesowych, poleasingowych i na tym właśnie przykładzie postaramy się nakreślić świetną alternatywę dla nowych komputerów konsumenckich. 

 

Decydując się na zakup sprzętu komputerowego musimy odpowiedzieć sobie na szereg pytań związanych z budżetem jakim dysponujemy, specyfikacją jakiej szukamy tak, aby komputer spełnił nasze oczekiwania i umożliwił pracę zgodnie z przeznaczeniem. Zwracamy uwagę na dziesiątki detali, które mają sprawić, by nasz nowy nabytek sprawdzał się przez kilka lat. Zdecydowanie tym, co najmocniej determinuje nasze wybory jest cena, jaką możemy przeznaczyć na niezbędny w codziennym życiu np. laptop i to właśnie ona wysuwa się na pierwszy plan w czasie poszukiwań odpowiedniego rozwiązania.  

Czy można zatem za niewielką kwotę znaleźć sprzęt wydajny, wytrzymały i sprawny przez długie lata? Naszym zdaniem tak! Postaramy się przedstawić kilka dowodów na to, że takie komputery istnieją i nie trzeba wcale szukać daleko!

Komputery poleasingowe jako atrakcyjna finansowo alternatywa dla wymagających użytkowników sprzętu komputerowego!

Zacznijmy od wyjaśnia kluczowej kwestii dla naszych rozważań: czym w zasadzie są komputery poleasingowe? Najprościej rzecz ujmując to sprzęty używane, które w obiegu znajdują się od kilku lat, głównie w sektorze dużych i średnich firm. Zazwyczaj wykorzystywane do pracy biurowej są coraz częściej niezbędnym elementem funkcjonowania wielu przedsiębiorstw. A ponieważ firmy zmuszone są dostarczać pracownikom spore ilości komputerów, decydują się je leasingować, by optymalizować koszty. Po wygaśnięciu umowy, sprzęt ten wraca do właściciela, którym jest najczęściej bank. Ten z kolei, chętnie sprzedaje go innym firmom i w ten sposób ponownie ląduje na rynku towarów. Nic prostszego, prawda? 

Stereotypy o sprzęcie poleasingowym. Rozprawiamy się z mitami na ich temat! 

Tutaj kolejny raz należy zaznaczyć, że poleasingowe komputery są w co najmniej dobrym stanie właśnie dlatego, że wykorzystywane były do codziennych zadań służbowych i wymieniane zgodnie z procedurami poszczególnych korporacji co kilka lat. Najczęstszy zarzut z jakim się spotykamy to stwierdzenie, iż poleasingowy= wyeksploatowany lub przestarzały. Nic bardziej mylnego! To idealnie rozwiązanie dla osób, które szukają wydajnych urządzeń za niższą cenę. Zakup poleasingowego sprzętu pozwoli nam  zaoszczędzić, przy jednoczesnym utrzymaniu jakości! Jak to możliwe? 

Sprzęt poleasingowy: procedury przed ponownym udostępnieniem do sprzedaży. Audyt i czyszczenie danych, co to oznacza? 

Komputery poleasingowe przed dopuszczeniem ich do ponownej sprzedaży przechodzą audyt, w trakcie którego specjaliści oceniają zarówno stan techniczny, jak i wizualny sprzętu oraz przeprowadzają proces niszczenia danych. Oznacza to, że na urządzeniu nie zostaje żaden ślad po poprzednim użytkowniku. Ponadto, na podstawie wyżej opisanych działań, każdy egzemplarz jest kategoryzowany, dzięki czemu, potencjalnym nabywcom łatwiej odnaleźć idealny model. Zazwyczaj klasa A+/A oznacza, iż komputer posiada niewielkie ślady użytkowania, bardzo często są one wręcz niewidoczne gołym okiem. Nie ma również absolutnie żadnych zastrzeżeń co do ich działania. Im niższa klasa, tym atrakcyjniejsza cena, wynikająca z coraz większych uszkodzeń obudowy. Wciąż jednak są to sprzęty sprawne techniczne, odpowiednie dla osób, dla których kwestie oprawy są drugorzędne. 

Poleasingowe komputery objęte są gwarancją! 

Niestety mocno zakorzenionym mitem jest również ten, jakoby poleasingowe urządzenia nie były objęte gwarancją. Wiele osób wciąż uważa, że kupując używany komputer tracą możliwość serwisowania, co musimy niezwłocznie sprostować. Standardowy okres gwarancji wśród firm zajmujących się skupem komputerów to od 6 do 12 miesięcy. Przez nawet okrągły rok nabywca może zgłosić sprzedającemu konieczność przeprowadzenia działań naprawczych w przypadku pojawienia się jakiejś usterki. Nie musimy się zatem obawiać, że po zakupie zostaniemy z problemem sami! 

Nie obawiaj się złośliwego oprogramowania na zakupionym komputerze poleasingowym!

Ostatnim pytaniem, które często pada z ust osób zainteresowanych nabyciem laptopów bądź Pc-tów z drugiego obiegu jest to, czy urządzenie będzie zawirusowane i wyposażone w aplikacje poprzedniego właściciela. Na to pytanie odpowiedzieliśmy po części wyżej. Powtórzymy więc: absolutnie nie! Ze względu na regulacje prawne taka sytuacja nie może się wydarzyć! Przed udostępnieniem komputerów w sklepach bądź platformach sprzedażowych konieczne jest przeprowadzenie audytu oraz procedury niszczenia danych. Najczęściej odbywa się to metodą programowego nadpisywania danych, dzięki czemu odczytanie pierwotnych informacji zapisanych na dyskach jest niemożliwe. 

Reasumując: 

Warto przynajmniej rozważyć zakup komputera poleasingowego, ponieważ za dużo niższą cenę możemy nabyć świetny sprzęt bez większych śladów użytkowania i w 100% sprawny technicznie. Po co zatem przepłacać? Zwłaszcza, że nadal, tak samo, jak w przypadku nowego zakupu, posiadamy gwarancję i pewność, że nasze urządzenie zostało sprawdzone przez zespół specjalistów pod wieloma względami. Jeśli szukasz najwyższej wydajności za najniższą cenę- nie czekaj! Nie bój się używanego komputera! Więcej o sprzęcie poleasingowym dowiesz się tutaj!